Jesteś w: Home » Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna » Wydział Nauk o Zdrowiu
Szukaj w mieście
Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna » Wydział Nauk o Zdrowiu

82-300 Elbląg , Warmińsko-mazurskie
ul. Lotnicza 2, Zobacz na mapie
Tel: (55) 239-38-02
Fax: (55) 239-38-01
WWW: http://www.euh-e.edu.pl
Email: rektorat@euh-e.edu.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Pielęgniarstwo Pielęgniarstwo - Licencjackie stacjonarne Pielęgniarstwo - Licencjackie niestacjonarne zaoczne Pielęgniarstwo - Magisterskie uzupełniające niestacjonarne zaoczne
Fizjoterapia Fizjoterapia - Licencjackie stacjonarne Fizjoterapia - Licencjackie niestacjonarne zaoczne
Ratownictwo medyczne Ratownictwo medyczne - Licencjackie stacjonarne Ratownictwo medyczne - Licencjackie niestacjonarne zaoczne
Zdrowie publiczne Zdrowie publiczne - Licencjackie stacjonarne Zdrowie publiczne - Licencjackie niestacjonarne zaoczne

 • Dziekan prof. dr hab. Jan Włodzimierz Talar


  Specjalizuje się w zakresie rehabilitacji. Doświadczenia zawodowe zdobywał m.in. w Centralnym Szpitalu Klinicznym WAM, Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowym w Lądku Zdroju, gdzie przez pięć lat pełnił funkcję kierownika ośrodka rehabilitacji, dziewięć lat był kierownikiem Zakładu Rehabilitacji w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy, był też kierownikiem Katedry i Kliniki Rehabilitacji Akademii Medycznej w Bydgoszczy a później Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, w latach 2001- 2005 kierownik kliniki Szpitala Uniwersyteckiego w Bydgoszczy, wykładowca w Wyższej Szkole Bankowości i Finansów w Radomiu, od maja 2006 roku wykładowca w EUH-E i dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu.
  Ma na swoim koncie ponad 70 publikacji w recenzowanych czasopismach polskich i zagranicznych, jest współautorem pięciu monografii naukowych i podręczników akademickich, wypromował 23 doktorantów. Obecnie specjalizuje się w leczeniu chorych z zespołem urazowego uszkodzenia pnia mózgu. Opracował nowatorskie procedury badawcze i lecznicze. Adaptował na grunt polski nowoczesne metody diagnostyczne i terapeutyczne, np. jako pierwszy w Polsce wykorzystał w procesie rehabilitacji urządzenie MAGSTIM.
  Członek rad naukowych czasopism polskich i zagranicznych, członek honorowy Polskiego Towarzystwa Neuropsychologicznego, uczestnik wielu kongresów międzynarodowych i krajowych.
  Lubi żeglować, jeździ na nartach, łyżwach. Zajmuje się fotografią. Interesuje go teatr. Chętnie pracuje na działce.
 • Prodziekan dr Jacek Perliński


  Doktor nauk medycznych w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Stopień naukowy nadany przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi. 12 lat pracy w służbie zdrowia, od 1999 r. na stanowiskach kierowniczych ( m.in. 2001-2005 dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu)
  Zainteresowania: dermatologia, medycyna estetyczna, organizacja ochrony zdrowia, medycyna paliatywna, prawo.
  Spędzanie wolnego czasu: sport (m.in. pływanie, narty), ale także TV, dobra książka